poniedziałek, 23 kwietnia 2012

"Gdzie jest moja kurka?"

Dzisiaj udostępniam pierwszą ze zrobionych przez nas hand-made książeczek dla dzieci, takich raczej małych dzieci - rocznych, dwuletnich. Naszemu synkowi się podoba :-) i z upodobaniem naśladuje dźwięki wydawane przez poszczególnych bohaterów.

Książeczkę można pobrać, wydrukować, złożyć, przerysować, wyświetlić na ekranie lub w dowolny inny sposób domowo wykorzystać. Oryginał wykonany jest na grubej, szarej tekturze i zbindowany. Po kliknięciu na obrazek wyświetla się on w pełnej rozdzielczości a przynajmniej takie jest założenie ;-)

Miłośnicy "Świata Dysku" Pratchetta zorientują się pewnie szybko, że książeczka jest mocno zainspirowana dziełem, które komendant Vimes czytał codziennie swojemu synkowi przed zaśnięciem - punktualnie o szóstej. Tylko raz nie zdążył i wynikła z tego niezła zadyma w krasnoludzich korytarzach. Tyle że tamta książeczka była o krówce, a my nie chcieliśmy popełniać plagiatu... i jest trochę inaczej. Zdaje się, że książeczka młodego Sama miała raczej fatalne ilustracje. Mam nadzieję, że nasze nie są najgorsze.


5krowa3007myszka300
8kurka300

Marta Jermaczek-Sitak (tekst, projekt), Andrzej Sitak (ilustracje), Terry Pratchett (inspiracja): Gdzie jest moja kurka? Kosieczyn 2011/2012

Zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
Zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych tylko w celach niekomercyjnych.

5 komentarzy:

  1. Fantastyczne! Idealne dla nas. Dziękujemy!

    OdpowiedzUsuń
  2. :))) Uwielbiam ten wierszyk (w oryginale jest z krówką, ale kurka wcale nie gorsza).

    OdpowiedzUsuń