poniedziałek, 1 lutego 2016

WIOSENNY KURS PRZYRODNICZY

Jeszcze zimno, jeszcze szaro, a czasem nawet biało, ale przecież dni coraz dłuższe, a słońce coraz mocniej ogrzewa ziemię. Z utęsknieniem czekamy na światło, ciepło, śpiew ptaków, zieleń trawy, zapach kwiatów, brzęczące pszczoły. Chciałoby się już zjeść coś świeżego, zielonego, uzupełnić witaminy po długiej zimie... Chłonąć wiosnę wszystkimi zmysłami...

A może w tym roku wejść w wiosnę z większą wiedzą przyrodniczą, ze świadomością tego, co się w naturze dzieje w tym cudownym czasie?

WIOSENNY KURS PRZYRODNICZYCo ma wspólnego wiosna z astronomią? Jak rozpoznać, czy już przyszła? Co to jest fenologia? Które ptaki zaczynają śpiewać pierwsze? Kto musi się obudzić, kto przylatuje z ciepłych krajów, a kto wraca na północ? Jak śpiewa skowronek, jak zięba, a jak słowik? Gdzie i kiedy można spotkać niebieskie żaby? Jak odzywa się kumak, rzekotka, ropucha zielona? Czym się różni śnieżyca od śnieżyczki? Jak się nazywają pierwsze kwiaty kwitnące pod płotem? Co pachnie w podmokłym lesie? Co można w nim zjeść, a czego lepiej nie? Gdzie szukać informacji?

Kurs przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy rodziców uczących dzieci w domu – wiele zagadnień kursu pokrywa się z podstawą programową z przyrody i biologii, część materiałów może być inspiracją do własnych działań edukacyjnych. Ale nie tylko – tak naprawdę kurs jest dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę z przyrodą albo poszerzyć swoją wiedzę.

Cena kursu to 100 zł.
Kurs odbywa się on-line. Składa się z 10 lekcji, po każdej można zadawać pytania i dyskutować.
Start: 1 marca 2016
W kwietniu/maju planowane są również wiosenne wycieczki przyrodnicze (okolice Zielonej Góry/Poznania, inne miasta w zależności od liczby chętnych), o których będziemy informować oddzielnie. Uczestnicy kursu mogą liczyć na pierwszeństwo oraz zniżki.

Zgłoszenia proszę przesyłać do 15 lutego na adres martasitak@gmail.com
Kurs wystartuje tylko w przypadku zebrania wystarczającej liczby zgłoszeń – przekaż info dalej, udostępnij :-)


Kurs prowadzi Marta Jermaczek-Sitak – ekolożka z ekologicznej rodziny, absolwentka biologii, znawczyni łąk, kwiatów, ziół, traw, drzew, śpiewu ptaków i żabich rechotów. Hoduje kozy, kury i kaczki, uprawia dynie i szpinak, eksperymentuje z dziką kuchnią. Interesuje się wolną edukacją bez przymusu, wspiera naukę przyrody w Wolnej Szkole w Zielonej Górze. Współpracuje z Klubem Przyrodników, Fundacją Boczne Drogi oraz Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła”. Mama Stacha i Tyma, żona Andrzeja.

Zapraszam :-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza